Nur'u Doğal Organik Soğuk Sıkım Zeytinyağı 1lt

Marka: Nur'u Doğal
Teslim tarihi: 1-5 Gün İçinde
₺65,00
Kargo teslim adresi seçiniz
*
*
Nakliye Yöntemi
Name
Estimated Delivery
Fiyat
No shipping options

Fenol bileşeni içeren zeytinyağı, fenolün güçlü bir antioksidan olması sayesinde pıhtılaşmayı önler. Polifenol yapısı ise sindirimve solunum sistemi hastalıklarına yol açan mikroorganizmaları yok eder.

 

Kolesterolü düşürür. İltihapları kurutur, kanseri oluşumunun önüne geçer, kanamaları durdurur, merkezi sinir sistemi doku yapılarının bozulmasını önler.

Omega 3 ile omega 6 yağları içerir. Omega ise yağ dengesini  sağlar. Kalp ve bağışıklık sistemi için çok önemlidir. Zeytinyağı düzenli kullanılırsa vücudun omega ihtiyacı karşılanır ve şeker, kanser, obezite, hücre yıkımı hastalıklarından vücudu korur.

İçerdiği beta-karoten, C,D, E, K vitaminleri selenyum, çin kove polifenol içererek yaşlanmayı geciktirerek hücre gelişimini de destekler.

 

E vitamini Alzheimer hastalığıyla mücadele etmede faydalıdır.İçerisinde yer alan temel yağ asitleri insan beynini virütik ve toksik saldırılara karşı korur. Günlük bir çorba kaşığı zeytinyağı kullanmak gereken vitamini almayı sağlar.

Soğuk sıkım zeytinyağı ağrı kesici üretiminde kullanılan ibuprofeni içerir. Düzenli olarak her gün 50 gram zeytinyağı kullanmak migren ve eklem ağrılarına, iltihaplı romatizmaya, kireçlenmeye bağlı eklem ağrılarına, kas ağrılarına, baş ve boyun tutulmalarına ağrı kesici etkisi yapar. Ağrıyan bölgeye zeytinyağı ile masaj yapmakta ağrıyı hafifletir.

back to top